Prodejci lihovin nově potřebují koncesi

Další administrativní zatížení podnikatelů. Všichni provozovatelé hostinských, restauračních zařízení, barů, vináren, občerstvení a dále i prodejce lihovin v maloobchodních prodejnách, případně i v dopravních prostředcích, kteří se zabývají distribucí lihovin (kvasného lihu, konzumního linu nebo lihovin a prodejem těchto produktů), potřebují koncesi.

Dne 17.10. 2013  nabyl účinnosti zákon o živnostenském podnikání, kdy předmětná novela mimo jiné nově reguluje prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin.

Podnikatelé, jež jsou oprávněni prodávat kvasný líh, konzumní líh nebo lihoviny mohou v této činnosti pokračovat po dobu 6-ti měsíců (tj. do 17. dubna 2014), avšak v této lhůtě jsou povinni požádat Živnostenský úřad o vydání příslušné koncese. Jak to nejjednodušeji provést? Navštívíte nejbližší Živnostenský úřad a požádáte o vydání koncese. Vezměte si sebou platný doklad a 1.000,-Kč. Koncesi Vám vydají během jednoho týdne.

Ing. Martin Janoušek

Jako ekonomický poradce pomáhám se zakládáním českých a zahraničních společností včetně podnikatelských struktur, jejich správy a vedení. Jsem jednatelem CEVE s.r.o. Potřebujete-li s čímkoli pomoci, kontaktujte nás.

More Posts - Website - Facebook - Google Plus

2 komentáře u „Prodejci lihovin nově potřebují koncesi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>